[cfinformatica-grup] Re: [cfinformatica-grup] Us ...el nostre centre protestarà al Departament

  • From: Josep Ferrer Tura <jferrer2@xxxxxxxx>
  • To: cfinformatica-grup@xxxxxxxxxxxxx
  • Date: Mon, 17 Feb 2014 09:56:39 +0100

... i si fent volar coloms tornem a la Oficialia i el Mestratge ... anys 1950-76 Escoles d'Aprenents i Escoles Industrials (Nota*)


Segur que encara s'hi guanyaria mes.

(Nota *) Per els mes joves. Eren estudis professionals totalment adequats a l'entorn econòmic, social i cultural del moment, hereus de les escoles d'arts i oficis, regits i impartits per reconeguts "professionals" integrats i absoluts coneixedors d'aquest entorn. Feien èmfasi primer en la tècnica de l'especialitat (tecnologies i laboratoris/tallers), segon en les instrumentals bàsiques (mates, física, dibuix, ..), llenguatge (en aquells temps, no "existia oficialment" el Català) i les tres (maries) que millor que no tornin.

Al 17/02/14 08:41, En/na JOSEP LLADONOSA CAPELL ha escrit:
...i si tornem a la FPI/FPII? Crec que en aquest cas guanyaríem.

--
Salutacions ben cordials. ;)
=================
Josep Ferrer Tura
   JUBILAT !!
jferrer2@xxxxxxxx
=================


Other related posts:

  • » [cfinformatica-grup] Re: [cfinformatica-grup] Us ...el nostre centre protestarà al Departament - Josep Ferrer Tura